Menu
ZŠ a MŠ Živanice

18.11.2022 Ředitelské volno

DEN ZEMĚ v ZŠ Živanice

Den Země

Dne 22.dubna jsme připravili pro naše žáky tematické hry v týmech a také jsme se jako každoročně zúčastnili společného úklidu lesů v okolí školy.

Dnes jsme si společně s našimi žáky připomenuli DEN ZEMĚ. Připravili jsme pro ně dvě naučné stezky s ekologickými tématy, jednu na zahradě a druhou v lese. Děti byly rozdělené v rámci kolejí ve 12 věkově smíšených týmech a společně řešily jednotlivá stanoviště s úkoly, na kterých získávaly písmenka do tajenky. Na lesní stezku se týmy vydávaly samy v pravidelných časových intervalech, trasu měly vyznačenou fáborky. Kdo luštil správně, přečetl si dvě hesla letošního Dne Země: Jedna Země, jedno lidstvo! a Třiď odpad i ty! Ne všem týmům se to podařilo, ale nakonec jsme ocenili práci a spolupráci všech týmů při společném vyhlašování, kde si děti odnesly medaili, diplom a sladkou odměnu. Odpoledne jsme se vydali do lesa znovu, abychom zkontrolovali jsho čistotu. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, mladší šli do lesa blíže škole a starší uklízeli les směrem na Dědek. Jedna pracovní skupina vyrazila s p.ředitelem uklidit les u Neradu. Přestože to na začátku vypadalo, že snad ani žádný velký odpad nenajdeme (což děti mrzelo, ale vlastně by to byla známka toho, že už máme naše lesy za ty roky našeho úklidu v pořádku 🙂), nakonec jsme našli spoustu podivných věcí, které do lesa opravdu nepatří.Den ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen ZeměDen Země

Datum vložení: 22. 4. 2024 19:11
Datum poslední aktualizace: 22. 4. 2024 19:44

Základní škola

Počasí

dnes, čtvrtek 23. 5. 2024
slabý déšť 21 °C 11 °C
pátek 24. 5. déšť 19/13 °C
sobota 25. 5. slabý déšť 23/11 °C
neděle 26. 5. déšť 15/10 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Pranostika na akt. den

Májová voda vypije víno.

Svátek

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Evropský den národních parků