Menu
ZŠ a MŠ Živanice

18.11.2022 Ředitelské volno

Zápis do 1.třídy

zápis

Ve čtvrtek 11.4. proběhl zápis dětí do 1.třídy s názvem Z pohádky do pohádky, přišlo 16 dětí.

Každou rodinu s předškolákem přivítaly osobně milé víly a uvedly je do našeho pohádkového království. Zde na děti čekalo několik stanovišť a pohádkových úkolů. Hledaly ztracené klíče ze zámku a zkoušely, kam patří. V království vodníků lovily zatoulané hrnečky z rybníčku, setkaly se také s královnou a trpaslíkem, kterým se poztrácely pohádky z knihy, a tak je pomáhaly skládat. Došlo také na čarodějné obrázky, které děti přinášely čertovi do pekla. Ten jim za odměnu nachystal zajímavý pohybový úkol. Na posledním stanovišti čekaly čarodějnice, aby si s dětmi uvařily lektvar a zahrály hru s kelímky a pavouky. Potom už víly doprovodily naše malé budoucí školáky k paním učitelkám do třídy, kde probíhal klasický zápis. Vše se podařilo tak, jak jsme si přáli, budoucí prvňáčci byli moc šikovní, vše zvládli na jedničku a my se budeme moc těšit, až rozšíří naše řady. zápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápiszápis

Datum vložení: 15. 4. 2024 18:08
Datum poslední aktualizace: 21. 4. 2024 20:23

Základní škola

Počasí

dnes, čtvrtek 23. 5. 2024
slabý déšť 21 °C 11 °C
pátek 24. 5. déšť 19/13 °C
sobota 25. 5. slabý déšť 23/11 °C
neděle 26. 5. déšť 15/10 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Chladno a večerní mlhy v máji, hojnost ovoce a sena dají.

Pranostika na akt. den

Májová voda vypije víno.

Svátek

Svátek má Vladimír

Zítra má svátek Jana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Evropský den národních parků