ZŠ a MŠ Živanice

18.11.2022 Ředitelské volno

Mateřská škola Živanice

Do mateřské školy Živanice dochází k předškolnímu vzdělávání děti ve věku od 3 do 7 let z obcí Živanice, Nerad a Dědek.

Mateřská škola je dvoutřídní. Pro výchovně vzdělávací činnosti se děti dělí do tří skupin podle věku. Tento způsob dělení umožňuje pracovat v menších skupinách dětí  a individuálně přistupovat ke každému dítěti dle jeho potřeb.

Výchovně vzdělávací práce probíhá podle Školního vzdělávacího programu jehož obsahem jsou činnosti rozvijející děti v oblasti biologické, psychologické, interpersonální, sociálněkulturní a enviromentální. K těmto činnostem jsou využívány dvě plně vybavené třídy, herna, tělocvična, kvalitně vybavená školní zahrada, okolní pole a les. K dalšímu rozšíření poznání pořádáme exkurze k místním řemeslníkům, podnikatelům a organizacím.

V mateřské škole probíhají logopedická cvičení pod vedením školené učitelky a pro děti je zajišťován předplavecký kurz v plaveckém bazénu v Pardubicích.

Mateřská škola spolupracuje se ZŠ. Děti se poznávají s učiteli školy i se žáky, což umožňuje nenásilný přechod do 1. třídy ZŠ.

V naší mateřské škole se potkávají děti všech věkových skupin a učí se tak vzájemnému respektu, toleranci, spolupráci i pomoci.

Kapacita mateřské školy je 36 dětí. Přijímání dětí probíhá v předem určeném dni v měsíci květnu a probíhá dle Školského zákona č. 561/2004 Sb a Vyhlášky o předškolním vzdělávání 43/2006 Sb.

skoro jasno 16 °C 0 °C
sobota 27. 4. jasno 18/4 °C
pondělí 29. 4. oblačno 22/10 °C

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Slepice kváčí, kohouti pějí, sedláčkové hrách a oves sejí.

Svátek má Oto

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den duševního vlastnictví
  • Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl

Zítra má svátek Jaroslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den grafiky