Menu
ZŠ a MŠ Živanice

18.11.2022 Ředitelské volno

Návštěva dětí v Alzheimer Home v Lázních Bohdaneč

Alzheimer Home

Dne 25.3. navštívily děti z hudebně-dramatického kroužku klienty Alzheimer Home a potěšily je svým jarním vystoupením.

Spolupráci s centrem jsme navázali již v počátku jeho vzniku, kdy jsme připravovali výtvarnou výstavu ke dni otevřených dveří. Nyní jsme vyrazili s dětmi z hudebně dramatického kroužku za klienty a pečovateli Alzheimer centra,  abychom je potěšili veselým vystoupením a společným velikonočním tvořením.  Děti se na tuto akci moc těšily a i když panovaly drobné obavy z toho, jak to zde bude všechno probíhat, vše dopadlo výborně. Během chvilky jsme připravili vše potřebné a děti mohly nastoupit do společenské místnosti, kde na nás již čekalo přes 20 místních obyvatel a několik pečovatelek a dalších pomocníků. Připravili jsme si půlhodinové jarní pásmo, plné sluníčka, rozkvétajících kytiček, zpívajících ptáčků, ale hlavně radosti, a to nejen z jara. Našim cílem bylo vykouzlit na obličejích diváků úsměvy, vytrhnout je alespoň na chvíli z jejich uzavřeného a stále stejného světa a předat jim trochu té radosti a dětské bezprostřednosti. Naše pásmo zahájil flétnový soubor, který hned na úvod přenesl posluchače do dětství, a to melodií z pohádek Z mechu a kapradí. Pásmo jsme vymysleli tak, aby působilo radostně a pozitivně a aby si v něm každý z posluchačů našel něco důvěrně známého. Což se opravdu podařilo. Bylo moc hezké vidět, jak si někteří s námi zpívali písničku Travička zelená a jiní zase nahlas poznávali kytičky na obrázcích, které držely děti. Během vystoupení se flétnistky představily ještě jednou a po závěrečném potlesku jsme ještě zařadili veselou písničku Na vzduchu. Bylo opravdu velmi příjemné sledovat, jak se během vystoupení dětí některé tváře diváků proměňovaly, usmívaly se, reagovaly na nás, vyjadřovaly radost. Zážitek měli už jen z toho, že tu s nimi ty naše děti prostě jen byly. Vystoupení se dětem podařilo na jedničku, byli moc šikovní. Poté jsme všem vysvětlili, jaké výrobky jsme si pro ně připravili a pečovatelky nám pomohly se zapojením dětí k jednotlivým klientům. Ze začátku byly děti pochopitelně trochu rozpačité, ale během krátké chvíle se naprosto spontánně a přirozeně rozdělily mezi obyvatele domova a nabízely jim možnost společného tvoření. Děti byly naprosto úžasné, všechny vzaly svůj úkol odpovědně,  krásně navazovaly kontakt a komunikovaly, pomáhaly, tvořily, nabízely, ale nevnucovaly. Někteří klienti tvořili s dětmi s radostí a hodně se zapojovali, jiní si jen užívali blízkost dětí a nechali tvořit je a někteří se jen dívali a pozorovali. Po celou dobu s námi také byly paní pečovatelky, které vše natáčely a fotily a z celé akce byly moc nadšené. Byli tu na nás moc milí a velmi vděční za to, co jsme pro ně udělali. Jsou rádi za jakékoliv zpestření jednotvárných dnů a za cokoliv, co vykouzlí úsměvy u jejich svěřenců. Děti dostaly také od nich velikou pochvalu za celý program a především pozvání na nějakou další akci, kterou společně vymyslíme a připravíme. Alzheimer HomeAlzheimer HomeAlzheimer HomeAlzheimer HomeAlzheimer HomeAlzheimer HomeAlzheimer HomeAlzheimer Home

Datum vložení: 28. 3. 2024 23:30
Datum poslední aktualizace: 21. 4. 2024 20:25

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Počasí

dnes, pondělí 22. 7. 2024
slabý déšť 22 °C 17 °C
úterý 23. 7. slabý déšť 27/16 °C
středa 24. 7. slabý déšť 24/14 °C
čtvrtek 25. 7. oblačno 23/12 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Jaký červenec, takový leden.

Pranostika na akt. den

Svatá Máří vybírá hnízda komáří.

Svátek

Svátek má Magdaléna

Zítra má svátek Libor