Menu
ZŠ a MŠ Živanice

18.11.2022 Ředitelské volno

Slavnostní rozřazování žáků do kolejí

Slavnostní rozřazování žáků do kolejí

Žáci ZŠ Živanice byli dnes slavnostně rozděleni do 4 kolejí, ve kterých budou po celý rok spolupracovat.

Tak jako v příbězích HP, čekal hned druhý školní den na naše děti pomyslný Bradavický express. Děti se musely na nástupišti 9a3/4 prokázat platnou vstupenkou, kterou si zkontrolovala osobně naše milá paní průvodčí. Cestou do školy se měly pozorně rozhlížet, jestli cestou nepotkají nějaké kouzelné tvory. Později jsme se sešli na zahradě školy a za zvuku bradavické znělky nastoupilo před děti téměř celé Ministerstvo kouzel, které letos řídí naší školu. Seznámili jsme se s prvními pravidly školní hry a vysvětlili si, jak vlastně škola v HP fungovala. Nakonec naše Ministerstvo kouzel dětem zazpívali novou letošní školní hymnu, kterou využijeme při slavnostních chvílích školy. 

Dnes jsme se již všichni těšili na slavnost rozřazování žáků do kolejí, které proběhlo v 10 h. na školní zahradě. Za zvuku fanfáry byl přinesen moudrý klobouk, aby rozhodl o osudu všech dětí. Klobouk byl trochu popleta, nejen, že na nás mluvil ve svém rodném jazyce, ale často nám dával hádanky a zapeklité úkoly a děti nám s nimi musely pomáhat. Klobouk losoval děti po menších skupinkách napříč třídami a každému na chvilku usedl na hlavě, aby poté mohl správně rozhodnout. Všem dětem nakonec určil, za jakou kolej budou letos pracovat a nakonec to zvládl i česky! Vysvětlili jsme si, že na rozdíl od příběhů HP, budou všechny naše koleje ty nejlepší a budou se snažit o to být příkladem pro ty ostatní. Starší děti mají za úkol postarat se o ty nejmenší členy, pomáhat jim a být jim oporou. A všichni dohromady se budou učit spolupráci, toleranci a ohleduplnosti. Musíme také pochválit naše prvňáčky, kteří se ničeho nezalekli a snažili se zapojit jako ostatní. Také nás potěšilo, kolik dětí si na dnešní den obléklo speciální HP oblečení.like Všichni se také prokázali svým kouzelným předmětem, byla jich opravdu zajímavá přehlídka. Nakonec jsme zvládli i dva první úkoly. Děti měly vytvořit v nových kolejích zástupy od nejmladších po nejstarší a správně vyslovit jméno své koleje. Druhým úkolem bylo společně zavzpomínat a napsat, které kouzelné tvory děti potkaly během včerejší jízdy živanickým expresem. Věříme, že se dnešní den dětem líbil a budou na něj rádi vzpomínat.

Datum vložení: 6. 9. 2023 17:58
Datum poslední aktualizace: 6. 9. 2023 18:21

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Počasí

dnes, čtvrtek 7. 12. 2023
zataženo 1 °C -3 °C
pátek 8. 12. slabý déšť 2/1 °C
sobota 9. 12. slabý déšť 3/1 °C
neděle 10. 12. zataženo 4/2 °C

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná.

Pranostika na akt. den

V prosinci zimy není, později přijíti nelení.

Svátek

Svátek má Ambrož, Benjamín

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Mezinárodní den civilního letectva

Zítra má svátek Květoslava